“Ik voelde mij hier als een koning die ging beginnen.”

Het verhaal van Sarah Schrijvers

Ze werkte in België op het operatiekwartier, de OK, maar miste het contact met patiënten. “Mijn moeder werkt bij Envida, op de gesloten afdeling van de Wilgenhof”, vertelt Sarah. “Ik was op zoek naar iets anders, en ze zei: ‘Kom eens een dagje meekijken’. Niet met de bedoeling om in Nederland te gaan werken hoor”, lacht ze. “Maar toen ik zag hoe warm en respectvol collega’s met bewoners omgingen, wist ik meteen: dit is het. En zo ben ik hier terechtgekomen.” 

De bewoners noemen haar inmiddels liefkozend 'het Belgske'

De overstap van België naar Nederland bracht ook wat leuke verschillen met zich mee. “Voor sommige dingen hebben ze hier andere termen”, vertelt ze. “Zo zeggen wij in België ‘glycemie’ in plaats van ‘bloedsuiker meten’. En ook de manier waarop je dat doet, is anders. In België duw je wat bloed naar de vingertop toe, maar hier laat je de hand juist naar beneden hangen. Het zijn kleine dingen, maar ik vind het leuk om die verschillen te ontdekken.” 

De bewoners noemen haar inmiddels liefkozend ‘het Belgske’. “Ik vind dat eigenlijk heel gezellig”, glimlacht ze. “Het is een teken dat ze me graag hebben.”  

Wat heeft je het meest verrast aan Envida? 

“De gastvrijheid en de mentaliteit,” zegt Sarah. “Iedereen is open, direct en eerlijk. Dat is wel echt Nederlands, denk ik. Ik hou daar wel van en heb dat ook wel nodig. Het maakt samenwerken makkelijk en zorgt dat je weet waar je aan toe bent. Die open sfeer past echt bij mij.”