Ik vind dat ik nu een zinvolle taak heb. Je ziet meteen het resultaat van je werk.

Het verhaal van Vincent Tiber

Van het bouwen van personenwagens naar medewerker huishoudelijke zorg bij Envida. Vincent Tiber zette op 63-jarige leeftijd een rigoureuze stap in zijn werkzaam leven. Hij verruilde de autofabriek voor een baan in de zorg. En daar heeft de Maastrichtenaar geen spijt van. “Ik help mensen en dat geeft mij een heel positief gevoel.”

Het appartement van meneer en mevrouw Lardenoije in Valkenburg aan de Geul ziet er piekfijn uit. Vincent is er net nog even met de stofzuiger doorheen gegaan. Met een doekje over de salontafel of het bed opmaken. Voor Vincent is het geen enkel probleem. Hij verricht de huishoudelijke taken alsof hij zijn hele leven niet anders gewend is. 

Nieuwe start

En dat terwijl hij tot aan de sluiting van de autofabriek van VDL Nedcar in Born acht jaar lang in het productieproces meedraaide. Het bouwen van auto’s of het controleren van de laklaag, dagelijks was hij ermee bezig. “Ik ben hypotheekadviseur geweest, maar heb ook in verschillende fabrieken gewerkt. Voor mijn gevoel heb je daar geen functie maar een baantje. Er is vaak weinig échte betrokkenheid. Bij Envida is dat heel anders. Ik vind dat ik nu een zinvolle taak heb. Je ziet meteen het resultaat van je werk. De mensen waarbij ik over de vloer kom zijn heel dankbaar voor de huishoudelijke hulp die ze krijgen. Dat is fijn. Mijn nicht Jessica Pirson werkt als recruiter. Via haar kwam ik in contact met Envida. Ik solliciteerde en werd meteen de dag erna al gebeld dat ik aan de slag kon. Zo’n snelle reactie heb ik nog niet vaak meegemaakt. Het heeft me zeer gemotiveerd.”

Luisterend oor

Het zijn niet alleen de klusjes in de huishouding die voor Vincent belangrijk zijn. “Ik kan van mezelf wel zeggen dat ik gemakkelijk sociale contacten leg. Ik heb er geen moeite mee om een gesprek met iemand aan te knopen. Ik ben geïnteresseerd in andere mensen.”

Als medewerker huishoudelijke zorg fungeer je ook als luisterend oor. Gaat het goed met onze cliënten? Hebben ze misschien ook andere hulp nodig? Als het nodig is geef ik dat door.
Vincent Tiber

Het echtpaar Lardenoije is in elk geval tevreden met de hulp van Vincent. Elke maandag is hij drie uur bij het echtpaar werkzaam. “Ik ben perfectionistisch ingesteld. Wil het allemaal heel goed doen. Ik heb ook in een hotel gewerkt bij housekeeping. Dan weet je wel hoe je een kamer schoon moet houden. Die routine neem ik nu ook mee. Als alles dan weer keurig uitziet ga ik met een voldaan gevoel naar de volgende cliënt.” 

Kansen

Soms verrast hij ze zelfs met een lekkere versnapering. Vincent is van Indonesische afkomst en houdt van de oosterse keuken. “Indisch of Surinaams eten. Ik vind het zelf heerlijk. Dan neem ik kleefrijst met kipvulling mee. Even opwarmen in de magnetron en smullen. Het is mooi dat bij Envida ook mensen van mijn leeftijd kunnen instromen. Ik heb die kans gegrepen. De werksfeer is goed. Ik voel me wat dat betreft echt gerespecteerd.”

Meer over werken in de huishoudelijke zorg